Logo Trávníkář HK
Zavolejte námTelefon

Výsev, údržba a regenerace trávníku

Aerifikace

Aerifikace, též nazývaná provzdušnění, je klíčovým prvkem údržby trávníku. Tento postup zahrnuje mechanické propichování půdy za účelem provzdušnění zhuštěné půdy.

K utužení půdy dochází při různých zátěžích jako je například chůze, ležení na dece či hrající si děti. Následkem je ztráta absorbce vody až ke kořenům. Voda místo toho zůstává na povrchu nebo v horším případě steče z trávníku pryč.

Aerifikaci je optimální prodávět 2x ročně, a to na jaře a na podzim v závislosti složení půdního profilu.

Chcete provést aerifikaci, ale nemáte k tomu potřebné nástroje?
Kontaktujte nás a my se o Váš trávník postaráme.

Poptat službu

Vertikutace

Vertikutace znamená prořezávání vrchní části trávníku. Dochází k odstranění plsti, plevele, mechu a pomáhá dostat ke kořenům vodu, živiny a vzduchu. Pravidelná vertikutace snižuje riziko chorob na trávníku jako jsou např.houby, kornatka atd.

Jak často provádět vertikutaci? Minimálně 2x za rok. Na jaře a na podzim. Ideálně 3x – 5x v období vegetace. Čím je trávník hustší, tím je vertikutace důležitější. Po vertikutaci je potřeba plsť a stařinu vyčesat.

Chcete provést vertikutaci, ale nemáte k tomu potřebné nástroje?
Kontaktujte nás a provedeme Vám vertikutaci na Vašem trávníku včetně vyčesání a aplikace sezónního hnojiva a odvozu bio odpadu do kompostárny.

Poptat službu

Kosení trávy

Kosení trávy (dříve se tráva „sekala“ kosou – proto termín kosení trávy) se dá provádět několika způsoby. Prvním krokem je si určit typ trávníku a následně vybrat správnou sekačku. Pokud toužíte mít okrasný trávník jako na Wimbledonu, tak je potřeba použít vřetenovou sekačku s válcovým pojezdem. Ať již vlastníte rotační či vřetenovou tak je potřeba mít dobře seřízené vřeteno či dobře nabroušený nůž. Špatně nabroušený nůž či vřeteno trávníku uškodí. Konečky jsou roztřepené, trávník dlouho regeneruje a je více náchylnější k chorobám a plísním.

Chcete provést kosení, ale nemáte k tomu potřebné nástroje?
Kontaktujte nás ohledně pravidelné seče Vašeho trávníku včetně odvozu bio odpadu do kompostárny.

Poptat službu

Topdressing

Topdressing je aplikace (rozhazování ručně či strojově) rovnoměrného rozprostření a zapravení do trávníku: Např:. pomocí křemičitého písku, trávního substráti, půdních vylepšovačů - hnojivo, Biovin, Zeolit

Co služba obsahuje?
aplikaci písku či substrátu (bez materiálu), zapravení písku hráběmi, sítí či kartáčem, úklid, dopravu

Služba nebude moci být provdena v těchto případech:
průjezd na zahradu je menší než 90cm, na pozemku k trávníku jsou schody nebo jiná atypická překážka, která by bránila provést službu v plné kvalitě, travní pásy nejsou užší než 1,2m, nepříznivé počasí – teplota je nad 30°C, déšť, mráz či sníh (přesunutí termínu)

Poptat službu

Regenerace a údržba fotbalových hřišť

Plánujete rozpočet na aktuální či příští sezónu? Řešíte ceny regenerací a hnojiv pro Vaše fotbalové hřiště?
Připravíme Vám regenerační a hnojící plán na celou sezónu ze široké nabídky.

Kontaktujte nás a my Vám připravíme regenerační a hnojící plán na celou
sezónu přímo na míru.
Poptat službu

Likvidace hrabošů, hryzců, krtků

už jste vyzkoušeli různé způsoby a škůdci vám stále ničí vaší zahradu, park či fotbalové hřiště? Zavolejte nám a my se o jejich likvidaci postaráme v rámci legislativy.
Poptat službu
Adresa
503 41 Hradec Králové,
Věkošská 48/32
Sledujte nás
InstagramFacebook Trávníkář HKYouTube Trávníkář HK
Trávníkář HK © 2024 Všechna práva vyhrazena.
by MADNET
menu